Portugalia: Śledztwo ws. omdleń podczas szczepień w ośrodku zdrowia pod Lizboną

Portugalskie służby medyczne uruchomiły śledztwo po ponad 20 omdleniach młodych osób szczepionych przeciwko koronawirusowi w ośrodku zdrowia w Mafrze pod Lizboną.

Władze kierującej dochodzeniem portugalskiej agencji ds. leków wyjaśniły, że do zdarzenia doszło w tym tygodniu w jednym ośrodku zdrowia w liczącej niespełna 17 tys. osób miejscowości podczas szczepień przeprowadzanych preparatem koncernu Johnson & Johnson.

Portugalskie służby medyczne poinformowały, że sprawdzana jest transza dawek, którymi zaszczepiono mieszkańców Mafry, ale nie wykluczają, że do masowych przypadków omdlenia w centrum medycznym mogły doprowadzić inne czynniki, np. upał.

Resort zdrowia Portugalii poinformował, że po chwilowej niedyspozycji wszyscy poszkodowani czują się dobrze. Potwierdził, że u jednej ze szczepionych osób wystąpiły wraz z omdleniem drgawki.

Dotychczas w 10-milionowej Portugalii całkowicie zaszczepione zostało 42 proc. populacji, a 60 proc. przyjęło przynajmniej jedną dawkę preparatu przeciwko COVID-19.

W ciągu ostatniej doby w Portugalii odnotowano najwyższą od lutego liczbę przypadków COVID-19 – ponad 3,5 tys. Podczas ostatnich 24 godzin zmarło siedem osób.

PAP

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl