Port Gdynia „Perłą Polskiej Gospodarki”

Drugi raz z rzędu Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. otrzymał tytuł „Perły Polskiej Gospodarki”, zajmując pierwsze miejsce w kategorii „Perły Duże” w XVII edycji Rankingu Pereł Polskiej Gospodarki – obiektywnego pozycjonowania polskich przedsiębiorstw. Konkurs organizuje redakcja anglojęzycznego magazynu ekonomicznego Polish Market, wspólnie z ekspertami Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. 

Badanie rankingowe obejmuje ponad 2000 firm, których przychody z całokształtu działalności gospodarczej w okresie roku wyniosły  co najmniej 100 milionów złotych – „Perły Duże” oraz powyżej 1 miliarda złotych – „Perły Wielkie”. Udział w rankingu nie wiąże się z żadnymi kosztami, co potwierdza jego wyjątkowy i rzetelny charakter.

Opracowany przez naukowców ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie algorytm szereguje przedsiębiorstwa, posługując się międzynarodowymi wskaźnikami audytorskim.

– Stoimy w obliczu przełomowych inwestycji i dzisiejsze wyróżnienie jest potwierdzeniem podejmowanych przez nas decyzji. Z dumą przyjmuję nagrodę w imieniu wszystkich pracowników, bez których Port Gdynia nie byłby tak okazałą „Perłą Polskiej Gospodarki”. Otrzymane dziś wyróżnienie cieszy, ale i zobowiązuje by utrzymać pozycję lidera – akcentuje Adam Meller, prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A.

Uroczysta Gala XVII edycji Rankingu Pereł Polskiej Gospodarki odbyła się 10 grudnia br. na Zamku Królewskim w Warszawie. Było to jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczych w kraju, które co roku gromadzi środowiska biznesowe, naukowe oraz przedstawicieli świata kultury.

– Uzyskana po raz kolejny pierwsza pozycja Portu Gdynia wśród „Dużych Pereł Polskiej Gospodarki” najlepiej świadczy o naszej stabilnej kondycji finansowej, dzięki której ze spokojem patrzymy w przyszłość – mówi Maciej Bąk, wiceprezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A.

– Warto podkreślić, iż o pozycji firmy w rankingu nie decyduje kryterium przychodów, a efektywność i dynamika rozwoju przedsiębiorstwa. „Duża Perła” to dla wszystkich pracowników Portu Gdynia wielka nagroda za skuteczną realizację założonych celów – dodaje.

Port Gdynia zajął pierwsze miejsce w rankingu w kategorii „Perły Duże”, wyprzedzając takich potentatów polskiej gospodarki, jak m.in. Volkswagen Motor Polska, KGHM, Grupa Azoty SA, Orange Polska, PZU SA oraz PKO BP.

Patronatu honorowego nad tegoroczną Galą Pereł Polskiej Gospodarki udzielili: wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak, Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

radiomaryja.pl

drukuj