fot. PAP/Wojciech Pacewicz

Ponad 550 interwencji strażaków po nawałnicach nad Polską

Ponad 550 razy interweniowali dziś strażacy po burzach, wichurach i intensywnych opadach deszczu, które wystąpiły nad częścią regionów Polski.

W wyniku gwałtownych zjawisk atmosferycznych nikt nie ucierpiał. Synoptycy spodziewają się dziś podobnych zjawisk, które mogą zagrażać naszemu życiu.

Najwięcej pracy mają strażacy z województw: kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego. Wiatr powalił setki drzew i uszkodził wiele dachów.

Paweł Frątczak, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej, poinformował, że najtrudniejsza sytuacja jest w okolicach Poznania, Środy Wielkopolskiej i Kościana.

Strażacy usuwają powalone drzewa, zabezpieczają dziesięć uszkodzonych dachów, a także wypompowują wodę z piwnic zalanych obiektów. W trzech przypadkach wykorzystują agregaty prądotwórcze do zasilania respiratorów osób chorych, które są podłączone pod urządzenia we własnych domach powiedział Paweł Frątczak.

Od kilku dni do Polski napływa gorące powietrze z południa Europy. W wielu miejscach w kraju temperatura powietrza przekraczała 30 stopni Celsjusza.

RIRM

drukuj