fot. PAP/Marcin Bielecki

Międzynarodowy Dzień Strażaka

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Strażaka. Przypada on we wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków. Z tej okazji w bazylice katedralnej pw. św. Floriana Męczennika na warszawskiej Pradze, gdzie znajdują się relikwie św. Floriana, sprawowana była rano Msza św.

Eucharystii w intencji strażaków oraz ich rodzin przewodniczył ks. bp Romuald Kamiński, biskup warszawsko-praski. W homilii duchowny wskazał, że św. Florian zasłużył na szczególną pamięć przez świadectwo swego życia.

– Jego świadectwo polega na tym, że gdy rozpoznał Pana Jezusa, to zawierzył Mu we wszystkim. Zawierzył swoje życie, posługiwanie i to, co stanowi jego powołanie. Oddał się we wszystkim, a kiedy tak uczynił, to zobaczył, że tylko taka droga jest właściwa – podkreślił ks. bp Romuald Kamiński.

Po Mszy św. przed tablicą upamiętniającą poległych strażaków oraz ich rodzin w świątyni złożono wieńce.

https://twitter.com/Diecezja_DWP/status/1389527941491707904

O godz. 13.00 odbędzie się promocja oficerska w Szkole Głównej Służby Pożarniczej.

W Polsce jest ponad 700 tys. strażaków Państwowych i Ochotniczych Jednostek Straży Pożarnej, czyli funkcjonariuszy i druhów ochotników.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl