CBŚP zatrzymało sześciu podejrzanych m.in. o uprowadzenie adwokata

Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało sześciu członków zorganizowanej grupy przestępczej, podejrzanych m.in. o uprowadzenie adwokata nieopodal Zgorzelca; sprawcy próbowali wymusić od niego ujawnienie miejsca przechowywania 7 mln zł – poinformowała PAP Komenda Główna Policji.

W połowie maja mężczyzna pojechał na zaplanowane spotkanie, został skrępowany i wciągnięty do samochodu oraz wywieziony nieopodal miejscowości Węgliniec. Pobiło go kilku mężczyzn – poinformowała KGP.

Funkcjonariusze CBŚP przy pomocy policjantów ze Zgorzelca w ciągu 24 godzin ustalili czterech sprawców. Kolejni dwaj mężczyźni zostali zatrzymani kilka dni później. Do zatrzymań doszło w województwach dolnośląskim, śląskim i mazowieckim.

Jak poinformowała KGP, mężczyźni w wieku od 31 do 56 lat współpracowali ze sobą podczas szeregu przestępstw głównie w woj. dolnośląskim.

W Prokuraturze Rejonowej w Zgorzelcu wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, uprowadzenia i pobicia. Dodatkowo jeden z zatrzymanych mężczyzn usłyszał zarzut w związku z tym, że podawał się za policjanta CBŚP.

Sąd Rejonowy w Zgorzelcu zadecydował o aresztowaniu zatrzymanych.

Sprawę do dalszego prowadzenia przejął wydział zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu.

PAP/RIRM

drukuj