fot. flickr.com

CBA i CBŚP zatrzymały cztery osoby próbujące wyłudzić ponad 150 mln zł VAT

CBA i CBŚP zatrzymały kolejne cztery osoby z grupy, która wyłudziła lub usiłowała wyłudzić ponad 150 mln zł VAT – dowiedziała się PAP. Grupa miała działać w Polsce, Niemczech i Estonii, a w śledztwie zatrzymano wcześniej i postawiono zarzuty 18 osobom.

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej Centralnego Biura Antykorupcyjnego Temistokles Brodowski powiedział w poniedziałek PAP, że to wspólna akcja funkcjonariuszy białostockiej delegatury CBA i olsztyńskiego zarządu CBŚP.

„Przeszukaliśmy miejsca zamieszkania zatrzymanych, zabezpieczyliśmy nośniki danych, dokumentację księgową i materiały dotyczące podmiotów wykorzystywanych przy przestępczym wyłudzaniu VAT” – powiedział PAP Temistokles Brodowski.

Według śledczych grupa wyłudzała lub usiłowała wyłudzić zwrot podatku VAT. Miała wystawić faktury na ponad 750 mln zł i działać między styczniem 2015 a 2016 rokiem.

„Zatrzymani przez nas wspólnie z CBŚP trafią do nadzorującego to śledztwo podlaskiego wydziału zamiejscowego departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej w Białymstoku. Tam mają usłyszeć zarzuty” – powiedział PAP naczelnik.

„Sprawa nadal się rozwija, nie wykluczamy kolejnych zatrzymań” – dodał.

PAP/RIRM

drukuj