fot. rzecznik prasowy CBŚP

CBŚP zatrzymało kolejne 4 osoby w śledztwie dot. przemytu narkotyków z Hiszpanii do Polski

Czterech kolejnych podejrzanych m.in. o udział w zorganizowanej grupie przestępczej i przestępstwa narkotykowe zatrzymali policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji pod nadzorem małopolskiej Prokuratury Krajowej. W śledztwie dotyczącym przemytu dużej ilości narkotyków z Hiszpanii do Polski występuje już 16 osób, w tym kierujący grupą Adrian G.

Asp. Paweł Żukiewicz z zespołu prasowego CBŚP przekazał, że funkcjonariusze krakowskiego CBŚP wspólnie z małopolską Prokuraturą Krajową od dwóch lat prowadzą śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze narkotykowym.

„Z ustaleń śledztwa wynika, że członkowie grupy zajmowali się m.in. przemytem dużej ilości narkotyków z Hiszpanii i następnie wprowadzaniem ich do obrotu na terenie Polski” – tłumaczył policjant.

„Wszystko wskazuje na to, że grupa działała w Krakowie, Katowicach, Sosnowcu i innych miejscowościach województw śląskiego i małopolskiego, a także na terenie Hiszpanii” – podkreślił aspirant.

W trakcie ostatniej realizacji funkcjonariusze krakowskiego CBŚP przy wsparciu kontrterrorystów z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Krakowie, zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 30 do 40 lat.

„Podczas akcji funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. broń, maczetę i różne narkotyki, a także gotówkę” – podał.

Zatrzymani zostali doprowadzeni do Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie.

„Zatrzymane osoby zajmowały się organizacją wewnątrzwspólnotowego nabywania i obrotu marihuany, haszyszu oraz kokainy w znacznych ilościach” – poinformował Dział Prasowy Prokuratury Krajowej.

„Zatrzymania były możliwe dzięki wyjaśnieniom innej zatrzymanej w tej sprawie osoby. Podejrzany ten również usłyszał już wcześniej zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, zarzuty przeciwko ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii oraz prania brudnych pieniędzy” – przekazała PK.

Decyzją sądu zatrzymani mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Za zarzucane czyny grozi im kara do 15 lat więzienia.

„Łącznie w sprawie zarzuty usłyszało już 16 osób, w tym kierujący grupą Adrian G.” – dodała PK.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl