fot. Adam Guz/KPRM

Ponad 2 tys. uwag i propozycji do projektu narodowego programu szczepień

Dziś upłynął termin zgłaszania uwag i propozycji do projektu narodowego programu szczepień. Jak podkreślał minister zdrowia Adam Niedzielski, liczba zgłoszeń jest imponująca, a to oznacza, że obywatele chcą, aby program został jak najszybciej zrealizowany.  

Jak poinformował szef KPRM Michał Dworczyk, w ciągu tygodnia wpłynęło ponad 2 tysiące zgłoszeń dotyczących narodowego programu szczepień.

– Wpłynęło do KPRM i Ministerstwa Zdrowia 2273 zgłoszenia w trakcie konsultacji. To pokazuje, na ile to jest problem, czy na ile jest to sprawa interesująca Polaków, ważna i wzbudzająca emocje – podkreślił Michał Dworczyk.

Jak wskazywał minister, dla Polaków najważniejsze były cztery kwestie: bezpieczeństwo szczepionki, rejestr szczepionek i kodów QR, kwestia niepożądanych odczynów poszczepiennych i ewentualny fundusz dla poszkodowanych oraz zaangażowanie jednostek samorządu terytorialnego. Teraz eksperci pracują nad tym, aby do poniedziałku program został poprawiony.

– W tej chwili zespół, który redaguje program i osoby, które są zaangażowanie w jego merytoryczne opracowywanie, pracują nad tym, żeby w poniedziałek rano do godz. 10.00 dokument był już poprawiony i przygotowany do zaprezentowania na posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego – poinformował Michał Dworczyk.

Minister zdrowia Adam Niedzielski podziękował również za współpracę środowisku medycznemu.

– Rozmowy ze środowiskiem medycznym były bardzo konstruktywne; w kilku kwestiach dotyczących przede wszystkim organizacji punktów szczepień przychyliliśmy się do zgłaszanych uwag i wniosków – zaznaczył Adam Niedzielski.

Dzięki temu, jak wskazywał minister zdrowia, mamy skutek w postaci takiej, że blisko 70 proc. punktów sczepień zostały zgłoszone przez podstawową opiekę zdrowotną, a to gwarancja, że punkty będą blisko każdego obywatela. Do narodowego programu szczepień zgłosiło się w sumie 8319 zespołów realizujących szczepienia, a to pozwoli na wykonywanie blisko 3,5 mln szczepień miesięcznie.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl