fot. https://twitter.com/policja_lodzka

Pomorskie: Policja zatrzymała pseudokibiców Arki Gdynia i Lechii Gdańsk

Policja zatrzymała czterech pseudokibiców dwóch trójmiejskich klubów. Jeden z nich został aresztowany za posiadanie znacznych ilości narkotyków, pozostali trzej czekają na prokuratorskie zarzuty, bo uciekali przed policyjnym pościgiem, jadąc na tak zwaną ustawkę.

Jak powiedziała Anna Banaszewska-Jaszczyk z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, do zatrzymań doszło w czwartek i w niedzielę.

Pierwszy wpadł w czwartek 30-letni mieszkaniec Tczewa związany z chuliganami Arki Gdynia. Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku razem z tczewskimi kryminalnymi zdobyli informację, że mężczyzna posiada środki odurzające.

„Policjanci, sprawdzając te ustalenia, podczas przeszukania mieszkania znaleźli ponad 530 gramów marihuany, ponad 210 gramów amfetaminy oraz dwa namioty przygotowane do uprawy konopi. Stróże prawa zabezpieczyli zakazane środki, oraz ujawnili i zabezpieczyli wagę elektroniczną, przedmioty służące do pakowania narkotyków, oraz 3 maczety i broń” – dodała Anna Banaszewska-Jaszczyk.

30-latek został tymczasowo aresztowany. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Trzej pozostali mężczyźni trafili do policyjnego aresztu w niedzielę. Według ustaleń policji, jechali na kibolską „ustawkę”.

„Policjanci monitorując przemieszczanie się zorganizowanych grup pseudokibiców zlokalizowali kilkanaście samochodów osobowych, które jechały w kierunku powiatu malborskiego. Zarówno wcześniejsze ustalenia funkcjonariuszy jak i bieżące rozpoznanie sytuacji wskazywały na to, że poruszający się prywatnymi samochodami mężczyźni będą dążyli do tzw. ustawki – poinformowała gdańska funkcjonariusz.

Kierowcy samochodów osobowych, pomimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych dawanych przez policjantów, przyspieszyli i zaczęli uciekać.

Funkcjonariusze zatrzymali pojazdy po pościgu, a następnie do policyjnego aresztu trafili ich kierowcy – mężczyźni w wieku 24, 27 i 38 lat.

Odpowiedzą za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, za co grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

PAP

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl