fot. pomorska.policja.gov.pl

Zatrzymania ws. prania brudnych pieniędzy

Stołeczna policja zatrzymała sześć osób, które już usłyszały zarzuty oszustwa i prania brudnych pieniędzy. Podejrzanym grozi do 10 lat więzienia.

Nad sprawą pracowali stołeczni policjanci z Wydziału do spraw Odzyskiwania Mienia. Na zlecenie Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga zatrzymali sześć osób. Zabezpieczyli także nieruchomości o łącznej wartości 13 milionów złotych. Zatrzymani usłyszeli zarzut oszustwa i prania brudnych pieniędzy. Dwóch podejrzanych przebywa obecnie w areszcie. Jeden z nich to główny podejrzany Artur Z. Zdaniem śledczych od 2016 roku udzielał pokrzywdzonym pożyczek, których zabezpieczeniem były ich nieruchomości.

 „Artur Z., znając trudną sytuację finansową pokrzywdzonych wynikającą z ciążących zadłużeń lub koniecznością szybkiego uzyskania środków pieniężnych na prowadzone inwestycje, nabywał w ten sposób prawo własności nieruchomości po zaniżonych cenach nieodpowiadającym wartościom rynkowym. Pożyczki udzielane przez podejrzanego były bardzo wysoko oprocentowane i obciążone dodatkowymi kosztami” – wyjaśniła prok. Katarzyna Skrzeczkowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.

Pokrzywdzeni latami spłacali raty, do których doliczane były wysokie odsetki. Nigdy jednak nie otrzymywali pokwitowania zapłaty. Płacili kwoty, które wielokrotnie przewyższały wartość udzielonej pożyczki. W konsekwencji tracili prawo własności do nieruchomości. Przedstawione zarzuty dotyczą czterech poszkodowanych, a łączna wartość szkody opiewa na kwotę 14 milionów złotych. Prokuratura zaznaczyła, że śledztwo jest rozwojowe.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl