PAP/EPA

Propaganda Kremla uderza w prezydenta RP

Władimir Putin, prezydent Rosji, wraz z działaniami zbrojnymi prowadzi również wojnę informacyjną. Rosyjskie media oczerniają prezydenta RP Andrzeja Dudę.

Język Kremla, to język kłamstwa. Rosja wielokrotnie dała temu dowód. Teraz jej propaganda uderza w Andrzeja Dudę, prezydenta RP.

„W ramach zidentyfikowanych działań pojawiają się nowe wątki sugerujące powiązania Prezydenta RP z Michaiłem Iwanowiczem Dudą, ukraińskim nacjonalistą, zaangażowanym w zbrodnię wołyńską” – poinformował Stanisław Żaryn, rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych.

„Zbieżność nazwisk jest wykorzystywana przez rosyjskich propagandystów do oczerniania polskiego prezydenta przez nieprawdziwe kojarzenie go z działaczem UPA, zaangażowanym w walkę z Polakami podczas II wojny światowej” – dodał.

Rosja ma jeden cel, zdyskredytować polskiego prezydenta i w efekcie obniżyć jego ragę na arenie międzynarodowej – wskazał Sebastian Trojak, ekspert ds. bezpieczeństwa.

– Działanie Kremla jest znane i praktykowane od wielu lat. Wojna wyeksponowała te działania i spowodowała, że są one coraz bardziej bezczelne i skierowane po to, aby obniżyć rangę prezydenta Andrzeja Dudy – wskazał Sebastian Trojak.

Jak dodał ekspert, oszczerstwa Kremla mają dwóch adresatów: pierwszym są obywatele Rosji, a drugim mieszkańcy Europy.

– Rosja jest krajem dyktatorskim, gdzie wszelkie elementy są kontrolowane. To właśnie propaganda jest jednym z elementów, który wpływa na to, jak postrzegane są działania dyktatora Władimira Putina wewnątrz Rosji i na arenie międzynarodowej – podkreślił Sebastian Trojak.

Oszczerstwa, jakie pojawiają się w rosyjskich mediach – jak wskazuje ekspert – wpisują się w jego strategię wojenną Władimira Putina.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl