Pomoc chrześcijanom z Ziemi Świętej

Kupując prezenty czy ozdoby choinkowe możemy jednocześnie pomóc chrześcijanom z Ziemi Świętej. Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie pośredniczy w sprzedaży różańców, krzyży czy ozdób świątecznych, które wykonali katolicy z Betlejem. Dzięki ich sprzedaży  mają oni środki do życia i nie muszą emigrować.

W Ziemi Świętej nie ma krwawych prześladowań chrześcijan, ale trwają tam prześladowania ekonomiczne. Na przykład w Betlejem rozwinięty był system rodzinnych zakładów produkujących wyroby z drewna oliwnego. Po 1987 r., kiedy sytuacja z Izraelem stała się bardziej napięta, zakłady i sklepy trzeba było likwidować. Sytuację pogarsza fakt, iż rynek zbytu pamiątek jest kontrolowany przez większe sklepy i przewodników. Już dziesiąty rok możemy wspierać naszych braci i siostry w wierze z Ziemi Świętej, którzy mają trudną sytuację ekonomiczną. Można to zrobić za pośrednictwem Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie – mówi ks. Rafał Cyfka.

– Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie odkupuje wykonane wyroby od chrześcijan z Betlejem i rozprowadza je we wszystkich krajach, gdzie są nasze biura, w tym w Polsce – wskazuje.

Przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia warto pomyśleć o kupnie wyrobów z drzewa oliwnego, które mogą stanowić miły upominek dla bliskich czy piękną dekorację naszych domów czy choinek – dodaje.

– Każdego roku przed świętami szczególnie kierujemy uwagę na takie wyroby, jak szopki, gwiazdy betlejemskie, świeczniki, zestawy kolędowe – mówi ks. Rafał Cyfka.

Ozdoby czy dewocjonalia z Ziemi Świętej można kupić przez internet wchodząc na stronę fundacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie lub osobiście poprzez przyjście do biura w Krakowie czy w Warszawie.

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj