fot. flickr.com

Poznań: Charytatywna aukcja na rzecz chrześcijan w Pakistanie

W sobotę w Poznaniu odbędzie się charytatywna aukcja dzieł o charakterze chrześcijańskim, z której fundusze zostaną przekazane na pomoc prawną dla chrześcijan w Pakistanie. Wydarzeniu patronuje papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Aukcja rozpocznie się o godz. 15.00 w Muzeum Archidiecezjalnym w Poznaniu przy ul. Jana Lubrańskiego 1. To zwieńczenie wystawy 87 prac artystów, która znajdowała się od 29 października br. w galerii u oo. jezuitów. Dzieła odnoszą się do tematyki chrześcijańskiej – przedstawiają wartości związane z wiarą i ewangeliczne sceny. Zostały wykonane za pomocą różnych technik: na płótnie, desce, papierze bawełnianym czy blasze.

Ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor sekcji polskiej Pomocy Kościołowi w Potrzebie, podkreśla, iż rodziny chrześcijańskie w Pakistanie są ubogie i jej członków nie stać na ochronę prawną, a często nawet nie wiedzą o tym, że im się ona należy.

– Nie może dochodzić do takich sytuacji, jakie miały miejsce do tej pory, że ludzie dopuszczają się m.in. samosądów. W wielu przypadkach zanim na miejsce przyjedzie policja lub wojsko, to imam podburzając lokalną społeczność namawia do samosądu. Przykładem jest chrześcijańskie małżeństwo oskarżone o zbezczeszczenie Koranu, za co przy udziale muzułmańskich duchownych zostało żywcem spalone w piecu do wypalania cegły. Chcemy takim wypadkom zapobiegać, będziemy pomagać tym ludziom prawnie na miejscu, aby nie musieli, jak np. Asia Bibi wiele lat przebywać w więzieniu za niewinność – podkreśla ks. prof. Waldemar Cisło.

RIRM/PKWP

 

drukuj