Polskie książki trafią do rodaków z Białorusi i do biblioteki NATO

W Szczecinie trwa zbiórka polskich książek. Początkowo miały one trafić do rodaków na Białorusi. Teraz akcję poszerzono o międzynarodową bibliotekę przy Naczelnym Dowództwie NATO w belgijskim mieście Mons.

Książki mają trafić nie tylko do rodaków mieszkających poza granicami Ojczyzny, ale też do międzynarodowej biblioteki w Naczelnym Dowództwie NATO w Europie.

– Traktuję to jako symboliczne wzmocnienie flanki zachodniej, ponieważ ta biblioteka – zarówno międzynarodowa, jak i polskiej szkoły – cierpi na brak tych książek – mówił Artur Bilski, były oficer Naczelnego Dowództwa Sojuszniczych Sił NATO w Europie.

O polskie książki upominali się uczniowie, którzy na co dzień mieszkają w Belgii.

– Stąd szybko padł pomysł, żeby dopomóc zarówno bibliotekom, które są w kwaterze NATO, jak też w polskiej bibliotece w Mińsku. Pomóc i przeprowadzić akcję zbiórki książek – powiedział Leszek Dobrzyński, poseł PiS.

To także okazja do promocji polskiej historii poza granicami Ojczyzny.

– To bardzo cenna inicjatywa, szczególnie jeśli chodzi o książki w języku angielskim traktujące o Polsce, obronności, naszej historii – dodał Artur Bilski.

Zbiórka ma objąć książki w językach: polskim i angielskim.

– Prośba przede wszystkim, żeby to były książki w dobrym stanie. Nie czyścimy bibliotek z jakichś makulaturowych wraków, proszę tak tego nie traktować. Wszystkie książki, które do nas trafią na pewno przejrzymy – zaznaczył poseł Leszek Dobrzyński.

Zbiórka ma trwać około miesiąca. Książki można zgłaszać do wszystkim biur poselskich Prawa i Sprawiedliwości w okręgu szczecińskim.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl