fot. PAP/Artur Reszko

Haniebny wyrok

Po haniebnym wyroku skazującym Andrzeja Poczobuta przewodniczący sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych, Radosław Fogiel, mówi o podjęciu działań przez polską dyplomację. Nie chciał ujawniać szczegółów. 

Na antenie Polskiego Radia Radosław Fogiel zapewnił, że polska dyplomacja nie będzie ustawać w wysiłkach i wywieraniu presji oraz pokazywaniu tej sytuacji na zewnątrz, aby udało się uwolnić Andrzeja Poczobuta.

– Dzisiaj stosunki dyplomatyczne z Białorusią są bardzo nikłe, biorąc pod uwagę charakter reżimu (…) Będziemy analizować wszystkie możliwości, które przewiduje prawo (…) Minister spraw zagranicznych, pan premier będą z pewnością o tym rozmawiać. To też jest tak, że niektóre działania muszą do pewnego momentu pozostać zakulisowe, jeżeli chcemy osiągnąć efekt. Jednak to nie przesądza, czy przyniesie sukces i czy Andrzeja Poczobuta uda się uwolnić, ale na pewno nie będziemy ustawać – zaznaczył Radosław Fogiel.

Resort spraw zagranicznych zapewnia, że władze RP stale podejmują działania, w tym niepubliczne, na rzecz uwolnienia aktywisty polskiej mniejszości.

Według białoruskiego sądu Andrzej Poczobut miał „wzywać do działań na szkodę Białorusi” za pośrednictwem publikacji w mediach i internecie, a także popełnić „celowe działania mające na celu wzniecanie wrogości i nienawiści na tle narodowościowym, religijnym i społecznym”. Środowy wyrok sądu nie jest prawomocny. Więcej o procesie można przeczytać [tutaj].

TV Trwam News/PAP

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl