fot. PAP/EPA

Polska w obszarze klina wyżowego

Jak informuje IMGW, od Półwyspu Iberyjskiego, przez Alpy, Europę środkowo-wschodnią po Rosję rozciągać się będzie strefa słabych układów wyżowych. Na pozostałym obszarze dominować będą niże.

Polska będzie w obszarze klina wyżowego, w chłodnej, polarno-morskiej masie powietrza napływającej z zachodu.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1009 hPa i będzie spadać.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane, na północy Polski miejscami duże i lokalnie słabe opady deszczu ze śniegiem lub deszczu, na północnym wschodzie śniegu. Rano miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m, głównie na zachodzie, północy i w centrum kraju. Temperatura maksymalna od 1 st. do 3 st., w dolinach górskich około 0 st. Wiatr słaby, na północy Polski okresami umiarkowany, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, porywisty, południowo-zachodni.

W nocy z wtorku na środę na zachodzie Polski zachmurzenie małe wzrastające do umiarkowanego i dużego, aż do wystąpienia miejscami opadów śniegu i deszczu ze śniegiem. Rano w Sudetach opady śniegu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -1 st. na zachodzie kraju do -5 st., -6 st. na wschodzie i południu, nad samym morzem od -2 st. do 1 st., a w dolinach górskich od -8 st. do -5 st. Wiatr słaby, na Pomorzu umiarkowany i dość silny, porywisty, z kierunków południowych.

W środę na zachodzie Polski zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami opady śniegu i deszczu ze śniegiem, w Sudetach opady śniegu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Rano lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 0 st. na północnym wschodzie i miejscami w rejonach podgórskich od 4 st. na zachodzie i południu. Wiatr słaby, na Pomorzu miejscami umiarkowany, z kierunków południowych.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura maksymalna 2 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna -4 st. Wiatr słaby, południowy. W środę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 2 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowy I południowo-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj