Polska na skraju niżów

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą niże z układami frontów atmosferycznych. Słaby wyż zaznaczy się jedynie częściowo nad Europą wschodnią i południowo-wschodnią.

Jak informuje IMGW, wschodnia połowa Polski pozostanie w słabym klinie wyżowym, a nad zachodnią połowę kraju nasunie się płytka zatoka niżowa. Po południu krańce zachodnie Polski znajdą się w strefie oddziaływania frontu okluzji.

Nad Polską początkowo zalegać będzie dość chłodne powietrze pochodzenia arktycznego, ale z południowego zachodu stopniowo zacznie napływać nieco cieplejsze powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i nieznacznie się będzie wahać.

W czwartek zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże. Miejscami, głównie na zachodzie i północy kraju przelotne opady deszczu. Na krańcach zachodnich oraz w górach miejscami burze. Temperatura maksymalna od 16 st. na północnym wschodzie do 21 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany, w rejonach burz porywisty, południowo-wschodni i wschodni.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie przeważnie umiarkowane i małe, tylko miejscami na południu i południowym zachodzie zanikające przelotne opady deszczu. Lokalnie na południu w kotlinach krótkotrwałe mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 2 st., 4 st. na północnym wschodzie do 9 st. na południowym zachodzie, tylko nad samym morzem lokalnie 11 st. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą południowo-wschodniego i południowego.

W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże. W zachodniej połowie kraju burze i przelotne opady deszczu, które wystąpić mogą także na północnym wschodzie. Temperatura maksymalna od 18 st. na północnym wschodzie do 23 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, w rejonach burz w porywach do 60 km/h, z kierunków zachodnich.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 19 st. Wiatr słaby, południowy i południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 7 st. Wiatr słaby, zmienny. W piątek zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 20 st. Wiatr słaby, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl