PAP/EPA

[TYLKO U NAS] O. M. Raczkiewicz CSsR: Obecnie w Hiszpanii jest już 5 mln bezrobotnych

W tej chwili w Hiszpanii jest 5 mln bezrobotnych. Zaniepokojeni są mali i średni przedsiębiorcy. Coraz częściej można usłyszeć ich wypowiedzi, że prawdopodobnie później te przedsiębiorstwa nie będą mogły podnieść się, co oznacza kolejne zwolnienia i zapowiadający się kryzys ekonomiczny – powiedział we wtorkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja o. prof. Marek Raczkiewicz CSsR, redemptorysta posługujący w Madrycie.

W Hiszpanii liczba zmarłych z powodu koronawirusa wzrosła o 743. Łącznie jest to już 13 798 osób. Z kolei zakażonych zostało ponad 140 tysięcy.

– Sytuacja psychologicznie przygniata społeczeństwo, zwłaszcza że od ponad 2 tygodni nie można wychodzić z domu, z wyjątkiem pilnych zakupów czy pójścia do pracy. W ciągu ostatnich dni liczba zmarłych lekko spadła. Kilka dni temu każdego dnia umierało blisko tysiąc osób. Ciężar psychiczny daje o sobie znać. Podnosi się też krytyka pod adresem rządu lewicowego, ponieważ nie potrafi on koordynować działań. Każda autonomia działa na własną rękę. Ma się wrażenie chaosu – powiedział o. Marek Raczkiewicz CSsR.

Gość „Aktualności dnia” poinformował, że „Caritas ze swoimi wolontariuszami, parafie czy różne stowarzyszenia Kościelne oraz młodzieżowe starają się dotrzeć do osób samotnych, chorych”.

– Wiele diecezji uruchomiło specjalne telefony, na które można zadzwonić, poprosić o coś, porozmawiać, żeby przełamać samotność. Pojawia się więc pytanie, gdzie są feministki i guru lewackich ideologii? Nie bardzo widzimy, żeby pomagali ludziom w walce z koronawirusem – zauważył redemptorysta.

Rząd zapowiedział, że przedłuży stan alarmowy do końca kwietnia – podkreślił o. Marek Raczkiewicz CSsR.

– W tej chwili mamy 5 mln bezrobotnych, zaniepokojeni są mali i średni przedsiębiorcy. Coraz częściej można usłyszeć wypowiedzi, że prawdopodobnie później te przedsiębiorstwa nie będą mogły podnieść się, co oznacza kolejne zwolnienia i zapowiadający się kryzys ekonomiczny. (…) Rodziny nie mające stałych dochodów, które pracują okresowo, zostają bez pieniędzy. Pojawia się więc problem utrzymania – zwrócił uwagę gość Radia Maryja.

Cała rozmowa z o. Markiem Raczkiewiczem CSsR w „Aktualnościach dnia” dostępna jest [tutaj]

radiomaryja.pl

drukuj