fot. PAP/Marcin Bielecki

Rzecznik kurii szczecińsko-kamieńskiej: Atak na księdza mógł mieć podłoże religijne

Sprawcy weszli do zakrystii w środku dnia – przed wieczorną Mszą św., więc najprawdopodobniej spodziewali się, że ktoś w tej zakrystii będzie – i zaczęli się awanturować – poinformował PAP rzecznik prasowy kurii szczecińsko-kamieńskiej ks. Sławomir Zyga. Według duchownego, atak miał prawdopodobnie podłoże religijne.

Jak czytamy w oświadczeniu przesłanym w poniedziałek PAP do ataku doszło w niedzielę po godz. 17.00 [czytaj więcej].

„Trzech agresywnie zachowujących się mężczyzn wtargnęło w niedzielę, 28 lipca br., ok. godz. 17.30, do zakrystii Bazyliki św. Jana Chrzciciela w Szczecinie i dotkliwie pobiło księdza proboszcza raniąc go w twarz. Również dotkliwie został zraniony pan kościelny oraz poturbowano panią zakrystiankę” – napisał ks. Sławomir Zyga.

Dodał, że ze względu na dotkliwość i głębokość zadanych ran konieczna była interwencja chirurgiczna. Sprawcy zostali już ujęci przez szczecińską policję.

Zdaniem ks. Zygi, napad mógł mieć podłoże religijne.

„Sprawcy weszli do zakrystii w środku dnia – przed wieczorną Mszą św., więc najprawdopodobniej spodziewali się, że ktoś w tej zakrystii będzie – i zaczęli się awanturować. To nie wygląda na napaść na tle rabunkowym” – ocenił.

„Polecamy modlitwie ofiary tego brutalnego pobicia jak również prosimy o modlitwę w intencji nawrócenia i opamiętanie się sprawców” – zaapelował rzecznik kurii.

PAP/RIRM

drukuj