fot. PAP/Marcin Obara

Prezydent wręczył nagrody „Dla Dobra Wspólnego”

Działalność obywatelska jest częścią działalności państwowej; nie ma dzisiaj nowoczesnego państwa bez takiej aktywności prospołecznej – powiedział prezydent Polski Andrzej Duda podczas uroczystej Gali Finałowej Nagrody Prezydenta RP „Dla Dobra Wspólnego”.

W wydarzeniu w Pałacu Prezydenckim uczestniczyli prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą, politycy, ludzie nauki i przedstawiciele różnych organizacji.

W swoim przemówieniu prezydent wskazał na wagę działalności: prospołecznej, proobywatelskiej i propaństwowej dla Rzeczypospolitej i dla budowania sprawiedliwego państwa.

Ta działalność obywatelska jest także częścią działalności państwowej. Jest także tym, co jest dla państwa, dla kraju niezwykle ważne. Nie ma dzisiaj nowoczesnego państwa, zwłaszcza państwa w tym ujęciu wzorcowym, które faktycznie buduje pomyślność swoich obywateli we wszystkich przekrojach społecznych, bez dostrzeżenia potrzeb tych maluczkich, ale również bez aktywności obywatelskiej. Jakżeż ona jest cenna i jakżeż bardzo jest widoczna w tych państwach, które uznalibyśmy dzisiaj za najnowocześniejsze, a zarazem za najbardziej dostatnie w tym właśnie społecznym tego słowa znaczeniu – powiedział Andrzej Duda.

Nagroda Prezydenta RP „Dla Dobra Wspólnego” jest promocją postaw, działań i projektów obywatelskich na rzecz dobra wspólnego. Ma honorować szczególnie zaangażowane osoby, organizacje pozarządowe i wartościowe przedsięwzięcia społeczne budujące wspólnotę obywatelską.

 

RIRM

drukuj