PAP/Andrzej Lange

Gen. Rajmund Andrzejczak ponownie szefem Sztabu Generalnego WP

Wierzę, że zadania wynikające z bycia pierwszym żołnierzem Rzeczypospolitej będzie pan nadal wypełniał z energią, zaangażowaniem i polotem, który pana cechuje – powiedział w piątek prezydent Andrzej Duda, mianując gen. Rajmunda Andrzejczaka na drugą kadencję na stanowisku szefa Sztabu Generalnego WP.

 

Prezydent dziękował też gen. Rajmundowi Andrzejczakowi za dotychczasową służbę.

„Zarówno panu, jak i całemu zespołowi ludzi, który pan wokół siebie zbudował, i serdecznie gratuluję mianowania na kolejną kadencję szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego” – podkreślił Andrzej Duda.

Jak mówił, ten awans cieszy go tym bardziej, że jest związany z objęciem przez generała Andrzejczaka stanowiska zastępcy szefa Sztabu w Naczelnym Dowództwie Sojuszniczych Sił w Europie.

„Stanowisko to jest szczególnie ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa Polski, ale też i państw wschodniej flanki Sojuszu Północnoatlantyckiego” – podkreślił szef państwa polskiego.

„Ogromnie liczę tutaj na zdolności, umiejętności i sprawność pana generała. Liczę ja, liczy Rzeczypospolita, liczy nasze wojsko, liczy także i cała grupa naszych sojuszników” – powiedział prezydent.

„Wierzę, że nowe zadania będzie pan wypełniał z równie wielkim profesjonalizmem i oddaniem” – dodał Andrzej Duda.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl