PAP/Marcin Obara

Prezydent A. Duda podczas spotkanie z prezydent Litwy: Cieszę się, że kooperacja wojskowa pomiędzy Polską a Litwą w ramach NATO się pogłębia

Prezydenta RP Andrzej Duda spotkał się w Warszawie z prezydent Litwy. Dalia Grybauskaite rozpoczęła w czwartek dwudniową wizytę w naszym kraju. Towarzyszą jej ministrowie litewskiego rządu. Prezydent Litwy spotka się z premierem Mateuszem Morawieckim oraz marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim.

Prezydenci Andrzej Duda oraz Dalia Grybauskaite rozmawiali m.in. na temat kwestii bezpieczeństwa. Ministrowie obrony Polski i Litwy w obecności prezydentów podpisali porozumienie w sprawie współpracy wojskowej. Zadowolenia z faktu pogłębiania współpracy nie krył Zwierzchnik Sił Zbrojnych RP.

Kooperacja wojskowa pomiędzy Polską a Litwą w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego się pogłębia. To jest pokazanie, po pierwsze naszej aktywności w ramach Sojuszu, pod drugie pokazanie także naszym sojusznikom, ale też naszym oponentom, że jesteśmy razem, że potrafimy działać wspólnie i wspólnie to bezpieczeństwo pogłębiamy – mówił prezydent Andrzej Duda.

W piątek prezydenci Polski i Litwy udadzą się do Lublina. Wraz z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenko odwiedzą dowództwo brygady litewsko-polsko-ukraińskiej.

Wcześniej Dalia Grybauskaite spotka się z premierem Mateuszem Morawieckim. Politycy mają rozmawiać m.in. o realizacji wspólnych projektów infrastrukturalnych czy energetycznych.

RIRM

drukuj