Premier Beata Szydło: Rząd nie jest obojętny na cierpienie tam gdzie toczą się wojny

Polski rząd nie jest obojętny na cierpienie nie jest obojętny na to, co dzieje się w tych regionach świata, w których toczą się działania wojenne i cierpią dzieci i kobiety – mówiła na konferencji prasowej premier Beata Szydło.

„Ta pomoc humanitarna, którą my przeznaczamy kierowana jest przede wszystkim do nich. Naszym celem jest pomoc tym ludziom na miejscu” – powiedziała Szydło.

„Ci ludzie nie chcą opuszczać swoich domów rodzinnych, ci ludzie chcą być tam, to jest ich ojczyzna oni potrzebują pomocy, chcą pokoju, chcą tam normalnie żyć. Naszym obowiązkiem jest pomoc tam na miejscu po to żeby po działaniach wojennych mogli uporządkować swoje życie a ci, którzy ucierpieli dostali pomoc” – dodała.

Jak mówiła premier około 4 milionów złotych planuje przeznaczyć polski rząd na odbudowę domów dla rodzin w Syrii. Projekt ma być realizowany we współpracy ze stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

„Podjęliśmy dziś decyzję, że będziemy realizować razem ze stowarzyszeniem (Pomoc Kościołowi w Potrzebie – PAP), księdzem profesorem (Waldemarem Cisło – PAP) kolejny projekt. To będzie odbudowa domów dla osób, dla rodzin w Syrii. Polski rząd przeznaczy około czterech milionów złotych na realizację tego projektu” – powiedziała Beata Szydło.

Wojna domowa w Syrii trwa od 2011 roku. Do tej pory zginęło już 320 tysięcy osób. Walki i naloty zmusiły ponad 11 mln osób do ucieczki z domów.

Organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie realizuje kilka projektów skierowanych do poszkodowanych.

PAP/RIRM

drukuj