fot. cbsp.policja.pl

Podejrzani o korupcję ws. Piniora z wolnościowymi środkami zapobiegawczymi

Poręczenie majątkowe i dozór policji zastosowała prokuratura wobec dwojga osób podejrzanych o korupcję w związku ze sprawą b. senatora Józefa Piniora. Kobieta i mężczyzna zatrzymani zostali w poniedziałek.

Naczelnik wydziału zamiejscowego PK w Poznaniu prok. Piotr Baczyński powiedział we wtorek PAP, że postawione podejrzanym zarzuty dotyczą wręczenia korzyści majątkowej osobie z biura senatora za załatwienie pewnej sprawy.

„Na razie nie można podać bliższych informacji odnośnie wręczonej kwoty i bliższych okoliczności zdarzenia. Wynika to z faktu, że nie wszystkie osoby zostały w tej sprawie przesłuchane” – powiedział.

Prokurator nie chciał zdradzić komu zostały wręczone pieniądze i czy sprawa, będąca przedmiotem transakcji, której dotyczą zarzuty została załatwiona. Ocenił, że być może więcej szczegółów będzie można ujawnić w przyszłym tygodniu, po przesłuchaniu świadków.

Kobieta i mężczyzna, mieszkańcy Dolnego Śląska zostali zatrzymani w poniedziałek przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań w sprawie dotyczącej b. senatora.

Józef Pinior jest podejrzany o przyjęcie 46 tys. zł łapówki i płatną protekcję. CBA zatrzymało b. senatora i jego asystenta Jarosława Wardęgę pod koniec listopada zeszłego roku. Zatrzymano też wtedy kilkanaście innych osób podejrzewanych o wręczanie łapówek.

W ub. roku poznański sąd prawomocnie oddalił wniosek prokuratury o aresztowanie b. senatora. Pinior zadeklarował, że udowodni w sądzie swą niewinność.

PAP/RIRM

drukuj