PAP/Łukasz Gągulski

Powstańcy warszawscy do służb medycznych: Towarzyszymy wam myślą i całym sercem

Powstańcy warszawscy zwrócili się do lekarzy, pielęgniarek, ratowników i służb pomocniczych z wyrazami wdzięczności i uznania. Dobrze znamy cenę tej służby i towarzyszymy wam myślą i całym sercem – napisali w liście.

„My, żyjące jeszcze uczestniczki i uczestnicy Powstania Warszawskiego, służba liniowa i służba sanitarna, zwracamy się do was, naszych dzisiejszych koleżanek i kolegów znajdujących się na pierwszej linii walki z epidemią: lekarzy, pielęgniarek, ratowników i służb pomocniczych, z wyrazami podziękowań, uznania, wdzięczności. Dobrze znamy cenę tej służby i towarzyszymy wam myślą i całym sercem” – podkreślili powstańcy w liście, który prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski przeczytał podczas wideokonferencji.

Powstańcy zwrócili się też do całej polskiej młodzieży, aby pozostawała w domach.

„Kochani młodzi ludzie, zostając w domach i ucząc się rzetelnie w czasie tej koszmarnej epidemii, pomagacie tym, którzy walczą o wasze życie i waszą przyszłość. Bądźcie z nimi solidarni” – zaapelowali.

List podpisali: Anna Jakubowska, ps. Paulinka; Halina Jędrzejewska, ps. Sławka; Wanda Traczyk-Stawska, ps. Pączek; Anna Trzeciakowska, ps. Grodzka; Maria Wiśniewska, ps. Pucia albo Malina; Barbara Matys-Wysiadecka, ps. Baśka – Bomba; Krystyna Zachwatowicz-Wajda, ps. Czyżyk oraz prezes Zarządu Głównego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Leszek Żukowski, ps. Antek.

 

PAP

drukuj