fot. flickr.com

Okulista z Niemiec pomaga pacjentom z Polski

Klinika Okulistyki Ogólnej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie współpracuje ze światowej sławy okulistą z Niemiec profesorem Anzelmem Jünemannem.

W Klinice Okulistyki Ogólnej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie każdego roku leczy się około tysiąca małych pacjentów z całej Polski.

– Te dzieci mogą liczyć na standardowe leczenie zachowawcze, ale i operacyjne, w zasadzie we wszystkich dziedzinach okulistyki dziecięcej. Oprócz nowotworów – bo w tej dziedzinie współpracujemy z Centrum Zdrowia Dziecka – wykonujemy standardowo operacje zeza, leczenie aparatu ochronnego dróg łzowych mówi prof. dr. hab. n.med. Robert Rejdak, kierownik Kliniki Okulistyki Ogólnej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Leczone są także choroby dużo rzadsze i groźniejsze, takie jak wrodzona zaćma i jaskra. Diagnozą tych schorzeń zajmuje się światowej sławy okulista z Niemiec prof. Anselm Jünemann, z którym klinika współpracuje już od kilku lat.

-Nie znam poziomu innych polskich ośrodków, ale poziom Centrum Lubelskiego, kierowanego przez prof. Rejdaka, jest bardzo wysoki, porównywalny z naszymi centrami w Niemczech – zaznacza prof. Anselm Jünemann.

 

-To ważne, by stworzyć centrum, zebrać pacjentów i zaoferować możliwość leczenia dzieci w jednym miejscu, z całym doświadczeniem i wiedzą jakie posiadamy – dodaje.

Współpraca z profesorem Jünemannem prowadzona jest na kilku płaszczyznach

– Dotyczy ona zarówno badań naukowych, konsultacji, a także wykonywanych w klinice najbardziej skomplikowanych operacji – zaznacza dr. n. med. Dominika Nowakowska.

Oprócz nowoczesnych metod leczenia, prof. Jünemann zajmuje się także szkoleniem kadry.

– Dzięki tym wizytom mamy możliwość uczyć się od pana profesora najnowocześniejszych technik operacyjnych, także badania i prowadzenia na światowym poziomie pacjentów z różnymi chorobami oczu zaznacza Dominika Nowakowska.

Na konsultacje z profesorem do lubelskiej Kliniki Okulistyki przyjeżdżają rodzice z dziećmi z całej Polski.

– Robi po prostu co może i myślę, że jest dużo takich lekarzy z powołania mówi mama leczonego Tymoteusza, Martyna Biarda.

Klinika Okulistyki Ogólnej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie jako jedyny ośrodek w kraju należy do europejskiej sieci rzadkich schorzeń oczu.

-Współpraca z europejską siecią i z panem profesorem Jünemannem pozycjonuje nas w tej chwili jako ośrodek referencyjny w tych dziedzinach rzadkich, ale bardzo niebezpiecznych dla rozwijającego się pacjenta już od pierwszych dni, czy tygodni życia – podkreśla prof. dr. hab. n.med. Robert Rejdak.

Dzięki zacieśnieniu współpracy z prof. Anselmem Jünemannem, najmłodsi pacjenci będą mogli skorzystać z nowoczesnych, niefinansowanych jeszcze przez NFZ badań genetycznych, a także z dostępu do terapii genowych.

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl