fot. PAP/Darek Delmanowicz

Polscy rolnicy nie poddają się w walce o swoje gospodarstwa

Rolnicy wznawiają protesty w różnych częściach kraju. Producenci żywności domagają się od premiera Donalda Tuska kolejnych rozmów.

Gospodarze wracają na granice z Ukrainą. W niektórych regionach zaplanowano lokalne blokady dróg i rond. Jednocześnie rolnicy kontynuują rozmowy z parlamentarzystami w biurach poselskich i senatorskich.

Rolnik ze Świerklan, Grzegorz Wolny, udał się do biura posła Koalicji Obywatelskiej, Krzysztofa Gadowskiego.

– Wszystko, co słyszymy, to jest forma obietnic. Nie ma nic podpisane, nie ma żadnych szczegółów z tego spotkania. Posłowie mówią, że trzeba się spotkać z premierem i to z nim ustalać. Walczymy o ograniczenie importu, nałożenie cła na zboża, produkty spożywcze z Ukrainy. Chcemy także doprecyzowania Zielonego Ładu – oznajmił Grzegorz Wolny.

Podkarpacka Oszukana Wieś blokuje od godziny 8.00 przejścia graniczne z Ukrainą m.in. w Medyce i Dorohusku. Akcja ma potrwać dwa dni.

Rolnicy w całej Polsce przygotowują się także do protestu, który zaplanowano na 10 maja w Warszawie.

Manifestacja będzie wyrazem sprzeciwu wobec Zielonego Ładu. Organizatorem wydarzenia jest rolnicza i pracownicza „Solidarność”.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl