fot. flickr.com

W Polsce okresowe opady śniegu

Jak podaje IMGW, Europa Centralna od Skandynawii przez Bałtyk, Polskę po Włochy będzie w zasięgu rozległego niżu z frontami atmosferycznymi. Na wschodzie i zachodzie Europy pogodę będą kształtowały układy wysokiego ciśnienia. Do Polski będzie napływała chłodna i wilgotna, polarna morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 992 hPa.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na północnym zachodzie. Rano na Ziemi Lubuskiej mgły ograniczające widzialność do 200 m. W województwie zachodniopomorskim bez opadów.

Na pozostałym obszarze kraju okresami opady śniegu, miejscami deszczu ze śniegiem, a na zachodzie również deszczu. Prognozuje się przyrost pokrywy śnieżnej od 5 cm do 10 cm, a w Beskidzie Śląskim, na Podhalu i w Tatrach od 10 cm do 15 cm. Temperatura maksymalna od 0 st. do 4 st.

Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie z kierunków wschodnich, na pozostałym obszarze z kierunków północnych, miejscami porywisty, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne. Wysoko w Bieszczadach porywy wiatru do 90 km/h powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

PAP/RIRM

drukuj