fot. twitter.com

Politycy PiS: gwarantujemy, że Polska nie będzie płaciła za niemieckie zbrodnie II wojny światowej

Władza PiS gwarantuje, że Polska nie będzie płaciła za niemieckie zbrodnie II wojny światowej – zapewniali premier Rzeczypospolitej Mateusz Morawiecki i prezes PiS-u Jarosław Kaczyński. Politycy zabrali głos w kwestii odszkodowań podczas wczorajszej konwencji w Krakowie.  

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że rząd nie zgadza się, by Polska wypłacała jakiekolwiek odszkodowania za de facto niemieckie zbrodnie. W tym kontekście przypomniał, że Niemcy w czasie II wojny światowej mordowali i grabili polskie społeczeństwo. Szef rządu wskazał na zbrodnie niemieckie na obszarze dzisiejszego województwa małopolskiego i świętokrzyskiego.

– Jedne z setek wiosek, które zostały spalone, zniszczone, ograbione, zrabowane przez Niemców i dzisiaj ktoś gdzieś na świecie ma czasami czelność odnosząc się do takich rabunków – bo przecież tam było mienie różnych ludzi spalone, zniszczone, zrabowane – ktoś ma jeszcze śmiałość dopominać się od Polski, aby wypłacała jakiekolwiek odszkodowania. Odszkodowania de facto za zbrodnie niemieckie. Nie ma naszej zgody na takie postępowanie. Nie ma naszej zgody na odszkodowanie – akcentował premier.

Polska nie będzie płaciła za niemieckie zbrodnie, władza PiS-u nie dopuści do takiej niesprawiedliwości i kłamstwa – powiedział prezes partii Jarosław Kaczyński.

– Jest pełna determinacja, jeżeli chodzi o odparcie ataków na Polskę. Ataków na prawdę o polskiej historii, na polski majątek narodowy. Są tacy, którzy mówią: uchwalmy ustawę. Szanowni Państwo, przecież ustawę można zmienić w jeden dzień. Jest jedna gwarancja tego, że Polska nie będzie płaciła za niemieckie zbrodnie II wojny światowej. Tą gwarancją jest władza Prawa i Sprawiedliwości – oznajmił Jarosław Kaczyński.

Do eurowyborów pozostało już tylko kilka dni. Głosowanie rozpocznie się w najbliższą niedzielę o godz. 7.00. Lokale wyborcze będą otwarte do 21.00. Wybierzemy 52 naszych reprezentantów w Parlamencie Europejskim.

RIRM

drukuj