Politycy PiS: Do spółek Skarbu Państwa powróciły metody zarządzania sprzed 2015 roku

Politycy Prawa i Sprawiedliwości ocenili, że do spółek Skarbu Państwa powróciły metody zarządzania sprzed 2015 roku, kiedy to spółki notowały straty. Przykładem – jak wskazali – jest niższy zysk netto Orlenu za I kwartał tego roku.

Zysk netto Orlenu za I kwartał tego roku wyniósł 2 mld 785 mln złotych. To mniej o ponad 6,5 mld zł w porównaniu analogicznym okresem roku ubiegłego.

Rzecznik PiS-u, Rafał Bochenek, na konferencji prasowej ocenił, że te dane są mocno niepokojące. Okazuje się, że wróciło stare – dodał.

– Dzisiaj niestety jest powtórka z rozrywki. Tak się dziwnie składa, że kiedy rządzi Platforma Obywatelska, PSL, Trzecia Droga, to brakuje pieniędzy, czego dowodem są chociażby niepokojące informacje, które napływają do nas z Orlenu – powiedział poseł Rafał Bochenek.

Poseł Kamil Bortniczuk przypomniał, że Grupa Orlen w czasie rządów Prawa i Sprawiedliwości notowała spektakularne sukcesy, miała bardzo dobre wyniki, dokonywała przejęć na rynkach międzynarodowych. Obecnie – jak zauważył – ceny paliw są wyższe, a zysk Orlenu niższy.

– W tym samym czasie paliwo, które miało być po 5,19 na polskich stacjach,  jest po 7 złotych, czyli o złotówkę, a często ponad złotówkę droższe niż za czasów naszych rządów, kiedy to dzisiejsza koalicja, wówczas opozycja, krytykowała nas, że drenujemy kieszenie Polaków po to, żeby Orlen miał większe zyski. Dzisiaj drenaż kieszeni Polaków trwa w najlepsze, paliwo jest na polskich stacjach po 7 złotych, a zyski Orlenu szorują po dnie (…). Tylko dzisiaj Orlen na giełdzie papierów wartościowych w Warszawie stracił ponad 7 proc. wartości swoich akcji – zaznaczył poseł Kamil Bortniczuk.

Posłowie PiS przypomnieli, że dzięki osiąganiu dużych zysków za poprzednich rządów, Orlen mógł się nie tylko rozwijać, ale i wspierać proponowane Polakom przez państwo tarcze energetyczne. Jak wskazali, dziś pieniędzy na to nie ma.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl