Policyjna akcja „Znicz 2016”

Od piątku na polskich drogach trwa policyjna akcja „znicz”. Jak co roku w okresie uroczystości Wszystkich Świętych, na drogach pojawiło się więcej patroli.

Policja apeluje o bezpieczną, odpowiedzialną i ostrożną jazdę. Nie wszyscy jednak przestrzegają tych zaleceń. Od piątku zginęły 23 osoby, a 338 zostało rannych, policja zatrzymała 776 nietrzeźwych kierowców.

To właśnie jesienny okres przejściowy jest najbardziej tragiczny na polskich drogach. W tym czasie  dochodzi nie tylko do sporej liczby wypadków, ale ginie też najwięcej pieszych. Dlatego tak ważne jest, aby nosić elementy odblaskowe lub latarki.

W ciągu ostatnich trzech dni doszło do 272 wypadków. To o 47 więcej zdarzeń niż w analogicznym czasie w ubiegłym roku. A natężenie ruchu będzie znacznie większe dopiero jutro.

Policja zwraca uwagę, że przyczyną większości wypadków jest brawura jazdy kierowców i nadmierna prędkość. Należy też pamiętać, że przymrozki i mgła nie sprzyjają szybkiej jeździe.

Warto zadbać o swoje bezpieczeństwo. Każdy kierowca powinien wsiadać za kółko trzeźwy i wypoczęty. Podczas podróży – szczególnie dalekiej – należy robić krótkie postoje.

Przestrzeganie tych zaledwie kilku podstawowych zasad pozwoli nam bezpiecznie wrócić do domu.


TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl