fot. twitter.com/PolskaPolicja

Wielkopolskie: Policja zabezpieczyła 170 porcji dopalaczy

Policjanci z Konina zabezpieczyli kilka tysięcy złotych i 170 porcji dopalaczy. W sprawie zatrzymane zostały dwie osoby; decyzją sądu zostały tymczasowo aresztowane.

Jak tłumaczył podkom. Marcin Jankowski z KMP w Koninie, do zatrzymań doszło w miniony weekend.

„Konińscy operacyjni pojawili się w piątek wieczorem w Kleczewie. Na ulicy zatrzymali 24-letnią mieszkankę tejże miejscowości. Znaleźli przy niej dwa woreczki z dopalaczami. Wiedzieli jednak, że to nie wszystko, czego mogą się spodziewać” – wskazał.

Jak dodał, w mieszkaniu kobiety było jeszcze 48 podobnych woreczków, dwie wagi elektroniczne i blisko 6 tys. zł. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu, w sobotę sąd aresztował ją na trzy miesiące.

„Także w sobotę śledczy zatrzymali 35-letniego mieszkańca Konina, który był powiązany ze sprawą. W jego mieszkaniu zabezpieczyli 120 porcji takiej samej substancji psychoaktywnej. Wszystkie zabezpieczone środki policjanci zawieźli do laboratorium w Poznaniu. Badanie wykazało, że są to substancje 3CMC i 4CMC, których posiadanie jest zabronione. 35-latek w poniedziałek 24 lutego stanął przed sądem, którego decyzją najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie” – podkreślił Jankowski.

Obie zatrzymane osoby usłyszały zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz handlu nimi. Podejrzani przyznali się do popełnienia tych przestępstw i wyrazili gotowość do dobrowolnego poddania się karze. Grozi im do 10 lat więzienia.

Jankowski wskazał, że policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl