fot. PAP

Policyjne płace wciąż bez waloryzacji

W całej Polsce trwa akcja wysyłania listów przez policjantów do posłów i senatorów PO oraz PSL z wnioskiem o skierowanie interpelacji poselskiej do ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza. Chodzi o brak waloryzacji płacy funkcjonariuszom.

Od pół roku policjanci nie mogą się doczekać rozporządzenia ministra spraw wewnętrznych, które dałoby możliwość podwyższenia dodatku stażowego funkcjonariuszom.

– W październiku Komendant Główny Policji skierował pismo do ministra spraw wewnętrznych, aby podjąć decyzję skonstruowania takiego rozporządzenia. Do dziś nie mamy odpowiedzi od ministra spraw wewnętrznych, dlatego rozpoczęliśmy ogólnopolską akcję – informuje podkom. Józef Partyka, wiceprzewodniczący Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów.

Dla policjantów brak podejmowania jakichkolwiek decyzji w tej sprawie przez szefa resortu MSW jest niezrozumiałe, dlatego wskazują na konkretne rozwiązania.

– Wskazujemy środki i one nie pochodzą bezpośrednio z budżetu czyli tzw. budżetu państwa tylko z naszych środków finansowych, które są w dyspozycji Komendanta Głównego Policji, czyli środków wakatowych – dodał podkom. Józef Partyka.

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj