(fot. PAP)

Policjanci wciąż bez wynagrodzeń

Policjanci, którzy pełnili służbę podczas Euro 2012  nie otrzymali jeszcze od rządu należnych wynagrodzeń. Mistrzostwa Europy zabezpieczało ok. 10 tys. mundurowych z całej Polski, w Warszawie stacjonowali oni 26 dni.

Budżet na ten rok przewiduje 20 mln zł na wypłatę zryczałtowanych wynagrodzeń za przedłużony czas pracy dla funkcjonariuszy.

Jednak do tej pory policjanci czekają na decyzje MSW i Resortu Finansów, gdyż pieniądze na wypłaty mają pochodzić z rezerwy budżetowej – mówi Antoni Duda przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Solidarność.

 


Pobierz Pobierz

Poza wydłużonym czasem oczekiwania na wypłatę należnych wynagrodzeń, wśród środowiska policjantów kontrowersję budzi sposób naliczania wypracowanych przez nich nadgodzin – dodaje przewodniczący Antoni Duda. Była rozbieżność i były zastrzeżenia policjantów, którzy brali udział w tym zabezpieczaniu również wszystkich organizacji związkowych i zarządu głównego Związku Policjantów. Jeżeli nie będą doliczone dodatkowe godziny za pozostawanie w dyspozycji prawie miesiąc czasu, będziemy wnosili protest aby ta sprawa została właściwie uregulowana – podkreśla Antoni Duda.

 


Pobierz Pobierz

drukuj