By Cezary p - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=10573093

Policja zatrzymała samochód SOP

Policja potwierdziła zatrzymanie auta SOP pomiędzy miejscowościami Kluczbork i Opole. Szef MSWiA Joachim Brudziński napisał na Twitterze, że powodem była nadmierna prędkość. Dodał, że komendant KPP w Kluczborku może być dumny ze swoich funkcjonariuszy.

„W drodze do Opola na odprawę służb mundurowych mój kierowca @SOP_GOV_PL na terenie powiatu kluczborskiego miał „odrobinę” za ciężką nogę. Pech (dla niego) trafił na nieoznakowany patrol drogowy @PolskaPolicja. Nie pomogła odznaka @SOP ani informacja, że samochód @MSWiA_GOV_PL” – napisał szef MSWiA na Twitterze.


Joachim Brudziński dodał, że komendant powiatowy policji w Kluczborku „może być dumny ze swoich funkcjonariuszy”.

„Ja pewno w związku z przekroczeniem prędkości przez mój służbowy samochód i w związku z zatrzymaniem przez patrol drogowy @PolskaPolicja spóźnię się na odprawę z komendantami w Opolu. #Niemazmiłuj” – dodał Brudziński w kolejnym wpisie.


Szef MSWiA podczas uroczystości wręczenia medali „Młody bohater” w Opolu powiedział do komendanta policji w Kluczborku.

„Panie komendancie, na pana ręce wyrazy uznania i szacunku dla podległych panu funkcjonariuszy policji, którzy w sposób profesjonalny i odpowiedzialny dostrzegli zbyt prędko poruszający się samochód” – powiedział.

„Mam nadzieję, że również będzie okazja, aby tych funkcjonariuszy wynagrodzić za to, że robią dobrze swoją robotę” – dodał.

Zatrzymanie potwierdził PAP asp. sztab. Dawid Gierczyk z kluczborskiej policji.

„Na tę chwilę mogę potwierdzić, że policjanci zatrzymali samochód marki BMW” – powiedział. Dodał, że auto zatrzymano w miejscowości Trzebiszyn na drodze krajowej nr 45 pomiędzy miejscowościami Kluczbork a Opole.

PAP/RIRM

drukuj