fot. twitter.com

Prezydent RP wziął udział 7. edycji akcji „Kartka dla Kombatanta”

Prezydent Polski Andrzej Duda wziął udział 7. edycji akcji „Kartka dla Kombatanta”. Spotkanie jest symbolicznym wyrażeniem wdzięczności i żywej pamięci przez własnoręczne przygotowanie kartek dla polskich kombatantów.

Adresatami dziecięcych życzeń z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych będą polscy weterani mieszkający w Wielkiej Brytanii.

Prezydent Andrzej Duda zwracając się do zgromadzonych w Belwederze podziękował za pamięć o polskich bohaterach. Przypomniał, że dzięki nim mamy wolną Polskę.

Są bardzo wdzięczni za tę waszą pamięć, są wdzięczni za każdą kartkę od was, która do nich przychodzi jako wyraz pamięci o tym, że są, że byli, że walczyli. Ale nie to jest dla nich najważniejsze. Najważniejsze jest dla nich to, że wy o nich wiecie. Nie dlatego, że się czują samotni, tylko tym, na czym tak niezwykle im zależy jest to, żeby były następne pokolenia, które będą patriotycznie wychowane, które będą pamiętały o tym, że warto dla Polski się poświęcić. Oni wiedzą, że są przykładem tego poświęcenia – zaznaczył Andrzej Duda.

W 7. edycji akcji biorą udział dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Małego Powstańca w Ząbkach oraz ze Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy AK Cichociemnych w Brzozowie Starym. Dzieci przygotowują kartki dwa razy w roku.

RIRM

drukuj