„Polak z Sercem dla Pokoju” – młodzi niosą pomoc Ukrainie

W ramach akcji „Polak z Sercem dla Pokoju” młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży uczestniczyła w środę, 9 marca 2022 roku, w organizacji transportu pomocowego na Ukrainę. Produkty docelowo mają trafić do m.in. Włodzimierza-Wołyńskiego, Żytomierza i Kijowa. Wsparcie otrzymają osoby, które pozostały na Ukrainie.

Pomoc można nieść, włączając się w nieustanne czuwanie modlitewne o pokój na świecie poprzez formularz znajdujący się [tutaj].

Wciąż można przekazać najpotrzebniejsze produkty do Nadbużańskiego Ośrodka Edukacji w Broku, w którym przebywają uchodźcy. [czytaj więcej]

Pomóc można także biorąc udział w zbiórce finansowej na zakup potrzebnych artykułów, przekazując darowiznę na konto „Fundacji dla Młodzieży”. [czytaj więcej]

Dzięki współpracy z Kancelarią Prezydenta udało się przygotować przewóz samochodami ciężarowymi czterech ton produktów w ramach akcji „Polak z Sercem dla Pokoju”. Wśród nich znalazły się artykuły takie jak: żywność, chemia, siatki maskujące, bandaże i środki opatrunkowe, bielizna męska, latarki, powerbanki oraz pościel i koce.

Wszelkich informacji udziela Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży za pośrednictwem maila: [email protected], bądź telefonicznie: 570 753 770.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży to organizacja powołana przez Konferencję Episkopatu Polski w 1990 roku. Działa w 31 polskich diecezjach i zrzesza dziewięć tysięcy młodych ludzi. Głównym zadaniem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży jest kształtowanie dojrzałych chrześcijan, a także aktywne uczestnictwo we wspólnocie i misji Kościoła przez upowszechnianie katolickich wartości i zasad we wszystkich dziedzinach życia, zwłaszcza społecznego i kulturalnego.

fot. polakzsercem.pl

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży/radiomaryja.pl

drukuj