„Póki pieniędzy nie będzie trudno wierzyć”

130 mld euro w ramach unijnego programu Kapitał Ludzki zostanie przesunięte na dofinansowanie przedszkoli oraz wsparcie ludzi młodych i starszych na rynku pracy.

Politycy PiSu przestrzegają; póki tych pieniędzy nie będzie to trudno wierzyć, że deklaracje są prawdziwe.

Elżbieta Bieńkowska, minister rozwoju regionalnego, wyjaśniła że decyzja o przesunięciu pieniędzy jest spowodowana tym, że w  trakcie wydawania pieniędzy europejskich widać, na jakie cele są one najlepiej wykorzystywane. Po drugie  jak tłumaczyła rząd chce wspierać pieniędzmi europejskimi określone cele.

Poseł Stanisław Szwed z PiSu przypomina, że wsparcie na rynku pracy powinno być w tym okresie priorytetem; jednak w poprzednich latach  cięto te środki aż o połowę. Parlamentarzysta odnosząc się do kwestii przerzucenia środków na przedszkola ma obawy, że może być to kolejne zagranie PR-owe premiera, jakie widzieliśmy.

– Była zapowiedź, że przedszkola będą za darmo. Później przesunięto termin na 2014 rok. Teraz znowu jest inna propozycja. Póki tych pieniędzy nie będzie trudno wierzyć w prawdziwość deklaracji. Ostatnio premier i minister Rostowski niedopuszczalni by urlopami rodzicielskimi objąć matki pierwszego kwartału. Teraz się okazało że można, że niewiadomo skąd ale pieniądze się znalazły. Przedtem ich nie było, nasz projekt poselski do dzisiaj leży u pani Marszałek – powiedział pos. Stanisław Szwed

W ramach programu operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowane są inwestycje dotyczące zatrudnienia, edukacji, integracji społecznej, rozwoju potencjału pracowników i przedsiębiorstw.

        

RIRM

drukuj