Pogotowie protestacyjne na Śląsku

Śląsko-Dąbrowska „Solidarność” ogłosiła pogotowie protestacyjne we wszystkich swoich strukturach branżowych i terenowych. Ma to związek z tragiczną sytuacją w górnictwie.

„Oznacza to stan pełnej gotowości do prowadzenia czynnych solidarnościowych akcji protestacyjnych w obronie pracowników górnictwa węgla kamiennego, ich zakładów i miejsc pracy” – napisali w przyjętym stanowisku członkowie zarządu regionu Śląsko-Dąbrowskiej „Solidarności”.

Zarząd regionu „krytycznie ocenił postępowanie zarówno zarządów spółek węglowych, jak i bierność władz wojewódzkich i samorządowych wobec dramatycznej sytuacji w górnictwie”.

– Wszystkie zakłady, wszystkie branże są w pełniej gotowości żeby przystąpić do solidarnościowych akcji protestacyjnych związanych z trudną sytuacją w górnictwie. Wszyscy w naszym regionie mają świadomość, że upadek górnictwa, zapaść tego sektora może spowodować to, że w innych zakładach będzie się działo podobnie, one też odczują skutki trudnej sytuacji w górnictwie. Dotyczy to nie tylko zakładów przemysłowych, ale również sektora usług, czy małych przedsiębiorców. Wokół górnictwa skupiona jest cała gospodarka, więc to nie pozostanie bez wpływu na inne gałęzie przemysłu i gospodarki. Rozmów nie ma, dialogu społecznego nie ma dlatego sztab będzie musiał podjąć decyzję ws. innych działań, które wprowadzą nas na ścieżkę naprawy w sektorze górniczym – powiedział Grzegorz Podżorny, rzecznik śląsko-dąbrowskiej solidarności.

Wg zarządu regionu Śląsko-Dąbrowskiej „Solidarności” to, co obserwuje się w spółkach węglowych „jest zaprzeczeniem idei społecznej odpowiedzialności biznesu”. Dlatego w dokumencie związkowcy apelują do przedstawicieli wszystkich środowisk o podjęcie wspólnych działań, by ratować śląskie górnictwo oraz „cały przemysł i gospodarkę”.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl