Podwórkowe Koła Różańcowe Dzieci

Rodzinę Radia Maryja tworzą nie tylko osoby dorosłe, ale także dzieci, które każdego dnia z różańcem w dłoniach pomagają Maryi przemieniać ludzkie serca.

Podwórkowe Koła Różańcowe Dzieci, bo o nich mowa, to pełna radości wspólnota tworzona przez najmłodszych.

Wszystko zaczęło się w lipcu 1997 roku od czwórki małych dzieci.

– Pewnego dnia dzieci przyszły do mnie z propozycją założenia takiego gangu i nie spodobało mi się to, co zamierzali w nim robić, dlatego zaproponowałam im bardzo spontanicznie, żebyśmy zamiast tego gangu założyli Podwórkowe Koło Różańcowe Dzieci powiedziała Magdalena Buczek, założycielka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci.

Przez 22 lata dzieło powstałe przy Radiu Maryja bardzo się rozrosło. Do Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci, dołączają kolejni mali apostołowie, którzy każdego dnia z różańcem w dłoniach pomagają Maryi w ratowaniu i przemianie świata.

– Modlimy się w różnych intencjach za chorych, za cały świat, za siebie nawzajem, za oazę – zaznacza Dominika z Podwórkowego Koła Różańcowego Dzieci w Rzeszowie.

Odmawiając jedną dziesiątkę różańca dziennie, dzieci odpowiadają na wezwanie Matki Bożej z Fatimy.

– Chyba najbardziej nam przypomniała Matka Boża w Fatimie i w Gietrzwałdzie, zresztą nie tylko tam, wszędzie, gdzie zwraca się do dzieci i prosi o coś, co się nam wydaje jakby poza zasięgiem – codziennie odmawiajcie różaniec. Niektórzy w punkcie wyjścia rezygnują, jakby to było nierealne, ale okazuje się, że są dzieci, które są gotowe to podjąć – podkreślił ks. dr Stanisław Szczepaniec, diecezjalny moderator Żywego Różańca w Archidiecezji Krakowskiej.

Do włączenia się w tę wielką modlitwę różańcową dzieci zachęcają swoich najbliższych, a także koleżanki i kolegów. Modlitwa różańcowa ma niezwykłą moc.

– Jest to nasz oręż przeciwko złemu, przeciwko szatanowi, który chce wszystkimi siłami oderwać każdą duszę od Pana Boga – mówi s. Renata.

Owoce jakie przynosi modlitwa różańcowa są wielkie.

– Myślę, że siłę do działania na następny dzień, taką wytrwałość, cierpliwość i radość – wskazuje Magdalena z Podwórkowego Koła Różańcowego Dzieci w Rzeszowie.

Do włączenia się w modlitwę na różańcu zachęca także koło w Suwałkach.

– Spotykamy się z Podwórkowym Kołem Różańcowym 2 razy w miesiącu, jest to pierwszy i ostatni poniedziałek miesiąca, tak sobie ustaliliśmy, z racji tego, że dzieci są z różnych klas i mają tez inne zajęcia – podkreśla Małgorzata Moczulska, katechetka w Szkole Podstawowej nr 10 w Suwałkach.

Spotkania Podwórkowego Koła Różańcowego Dzieci w Suwałkach odbywają się przy parafii św. Kazimierza Królewicza.

– Tego rodzaju modlitwa, modlitwa do Matki Bożej różańcowej, do Matki Bożej Królowej Polski, naszej Królowej jest właśnie modlitwą, która wspomaga naszą wspólnotę – zaznacza ks. Lech Łuba, proboszcz parafii św. Kazimierza Królewicza w Suwałkach.

W Suwałkach dzieci i młodzież dobrze wiedzą, jaką moc ma modlitwa różańcowa.

– To jest modlitwa do Matki Boskiej, jest takim jakby drogowskazem w życiu, warto się modlić – mówi Urszula z Podwórkowego Koła Różańcowego Dzieci w Suwałkach

 – Modlitwa na różańcu jest dla mnie ważna dlatego, że zawsze możemy się pomodlić o wszystkich chorych, albo o kogoś z rodziny – zwraca uwagę Anna z Podwórkowego Koła Różańcowego Dzieci w Suwałkach

Obecnie PKRD istnieją w 33 krajach na wszystkich kontynentach. Cały czas powstają nowe koła. Obecnie to 150 tysięcy Apostołów Maryi.

– Nigdy bym się nie spodziewała w tym momencie, że to małe nasze Koło tak właśnie się rozrośnie. I patrząc właśnie z perspektywy tych ponad 22 lat istnienia Wspólnoty widzę, że jest to dzieło Matki Najświętszej, nigdy sama czegoś takiego bym nie wymyśliła – wskazała Magdalena Buczek.

Różaniec to modlitwa, która potrzebna jest dzisiejszemu światu. Ją najbardziej ukochał święty Jan Paweł II. Bo jak mówił, odmawiać różaniec to kontemplować oblicze Jezusa poprzez oczy i serce Maryi.

TV Trwam News

drukuj