Podstawowe założenia konstytucji dla biznesu

Domniemanie niewinności, jedna kontrola dla jednej sprawy i zasada, że prawo nie działa wstecz – m.in. to ma się znaleźć w konstytucji dla biznesu powiedział wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

W piątek pakiet rozwiązań ułatwiających prowadzenie firm ma zostać zaprezentowany podczas Kongresu 590, który odbędzie się  w podrzeszowskiej Jasionce.

Szef resortu rozwoju i finansów mówił dziś w Polskim Radiu, że działania rządu wokół konstytucji dla biznesu mają służyć uwolnieniu przedsiębiorczości

Konstytucja dla biznesu jest bardzo ważnym konstytutywnym aktem prawnym. W niej będą takie zasady jak: domniemanie niewinności, jedna kontrola dla jednej sprawy, czy też prawo nie działa wstecz. Dzisiaj mamy do czynienia z taką sytuacją, że jeśli jest ponowna interpretacja jakiegoś przepisu, to niestety czasami wstecz trzeba płacić kary. Wszystko to chcemy wyeliminować – podkreślił Mateusz Morawiecki i dodał, że na razie nie ma decyzji rządu dotyczących ulg dla przedsiębiorców.

Wicepremier wskazał również, że jest już gotowa ustawa o innowacyjności, gdzie przewidziano ulgi za inwestowanie w innowacje. Resort pracuje też nad tzw. małą działalnością gospodarczą. Chodzi o wyciągnięcie ludzi z szarej strefy, ale tak, by im się to opłacało – zaznaczył Mateusz Morawiecki.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl