fot. twitter.com/GDDKiA_B_stok

Podlaskie: Rusza przetarg na odcinek trasy S19 Via Carpatia w okolicy Siemiatycz

Rusza przetarg na realizację kolejnego podlaskiego odcinka trasy S19 Via Carpatia w okolicy Siemiatycz.

Chodzi o 25-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej z Malewic do Chlebczyna.

– O tej drodze tyle lat się mówiło, a wreszcie właśnie ten rząd, rząd PiS, rząd Zjednoczonej Prawicy to realnie wykonuje – Marek Malinowski, członek Zarządu Województwa Podlaskiego.

To najbardziej wysunięty na południe fragment S19 na Podlasiu. Przekracza rzekę Bug i wchodzi w obszar województwa mazowieckiego. Przetarg na projekt i budowę drogi ogłosiła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku.

– Całe przedsięwzięcie też stanowi zachodnie obejście Siemiatycz z dwoma węzłami drogowymi: węzeł Siemiatycze Północ na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką Ciechanowiec – Siemiatyczne 690 i Siemiatycze Południe na skrzyżowaniu z drogą Białystok – Drohiczyn – wskazuje Wojciech Borzuchowski, dyrektor GDDKiA w Białymstoku.

To już kolejny odcinek szlaku Via Carpatia w województwie podlaskim.

– Via Carpatia to droga o znaczeniu cywilizacyjnym, bo pozwoli na rozwój tych regionów, przez które będzie przebiegać Podlasie, Lubelszczyzna, podkarpackie. Te województwa, społeczeństwa tych województw zyskają na Via Carpati nie tylko bezpieczne, komfortowe i wygodne połączenie drogowe, ale również zyskają coś więcej – podniesienie potencjału gospodarczego – podkreśla wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

Obecnie w postępowaniach przetargowych jest 9 podlaskich odcinków S19. Ich łączna długość to ponad 134 kilometry.

– Liczymy na to że zostanie przywrócone historyczne znaczenie tej komunikacji północ – południe, bo ono przecież miało kiedyś miejsce, potem zostało zaniechane. Raczej te kierunki wschód –zachód zdominowały komunikację – mówi poseł PiS Jarosław Zieliński.

W  październiku ma być ogłoszony ostatni przetarg na terenie województwa podlaskiego, na odcinek Boćki – Malewice.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl