fot. KAS

Podlaskie: KAS udaremniła przemyt miliona sztuk papierosów w transporcie sosnowych desek

Przemyt ok. miliona sztuk papierosów udaremnili funkcjonariusze podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Bobrownikach. Papierosy były w polskiej ciężarówce, w transporcie sosnowych desek – podała w środę KAS w komunikacie.

Papierosy – około 50 tys. paczek – próbował wwieźć do Polski 44-letni mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego, który kierował ciężarówką.

Przeciwko kierowcy wszczęto sprawę karną skarbową, na jej poczet zajęto ciężarówkę i nielegalny towar.

Mężczyzna usłyszał zarzut przemytu papierosów.

„Grozi mu wysoka grzywna lub kara pozbawienia wolności do lat trzech” – poinformował Maciej Czarnecki, oficer prasowy podlaskiej KAS.

KAS podała, że gdyby ten towar wwieziono do Polski i trafił do nielegalnego obrotu, Skarb Państwa straciłby ok. milion złotych.

Kontrabandę wykryto podczas szczegółowej kontroli ciężarówki.

„Zgodnie z dokumentami, w naczepie tira miały znajdować się palety z deskami sosnowymi. W trakcie szczegółowego sprawdzania naczepy poprzedzonego prześwietleniem rentgenowskim okazało się, że między deklarowanym towarem, w kilkunastu specjalnie spreparowanych paletach z deskami, ukryte są nielegalne papierosy” – poinformował Maciej Czarnecki.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl