fot. Marek Pietrzak

Podkarpackie: Żołnierze WOT rozpoczęli szkolenie zintegrowane

Żołnierze 3.Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej rozpoczęli we wtorek szkolenie zintegrowane. Na poligonie w Nowej Dębie stawili się żołnierze rzeszowskiego, dębickiego i jarosławskiego batalionu lekkiej piechoty oraz z pododdziałów wsparcia i zabezpieczenia – poinformował PAP rzecznik brygady por. Witold Sura.

Rzecznik przypomniał, że ćwiczenia zintegrowane kończą drugi etap szkolenia specjalistycznego.

„Są też przepustką do kolejnego szkolenia, jakim jest zgrywanie pododdziału” – dodał por. Witold Sura.

We wtorek szkolenie zintegrowane na poligonie w Nowej Dębie rozpoczęli żołnierze rzeszowskiego, dębickiego i jarosławskiego batalionu lekkiej piechoty oraz z pododdziałów wsparcia i zabezpieczenia.

Por. Witold Sura podkreślił, że dzięki szkoleniu zintegrowanemu żołnierze podnoszą swoje umiejętności indywidualne, specjalistyczne, a także zespołowe.

„Szkolenie trwa 14 dni i jego głównym celem jest podsumowanie i uporządkowanie nabytej wiedzy, którą żołnierze pozyskali od swoich dowódców oraz instruktorów. Dodatkowo ćwiczenie umożliwia przeprowadzenie zajęć w warunkach zwykle niedostępnych w garnizonach np. prowadzenie strzelań na rzeczywistych odległościach, wysadzanie czy rzut granatem bojowym” – zaznaczył rzecznik podkarpackiej brygady.

Zdaniem por. Witolda Sury, ćwiczenia na poligonie bardzo pozytywnie wpływają również na „zgrywanie pododdziału”.

„W ostatnich dniach szkolenia żołnierze wezmą udział w praktycznym sprawdzianie wiedzy, który będzie przepustką do trzeciego etapu szkolenia zgrywającego” – powiedział rzecznik.

Na poligonie w Nowej Dębie razem z żołnierzami ćwiczą również ochotnicy, który chcą odbyć szkolenie w ramach akcji „Wakacje z WOT”. Po 16 dniach szkoleniach ponad 180 kandydatów złoży przysięgę 7 lipca br. w Lubaczowie.

3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” powstała w pierwszym etapie formowania Wojsk Obrony Terytorialnej. W skład brygady wchodzi pięć batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu oraz Sanoku. Brygada liczy obecnie ok. 3,5 tys. żołnierzy.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl