fot. PAP/Grzegorz Momot

Podkarpackie: W weekend ponad 230 interwencji strażaków z powodu pogody

Ponad 230 razy interweniowali strażacy przez ostatni weekend na Podkarpaciu w związku z silnym wiatrem i intensywnymi opadami śniegu. Jedna osoba została poszkodowana i trafiła do szpitala na obserwację.

Rzecznik podkarpackiego komendanta Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Marcin Betleja poinformował, że najwięcej interwencji polegało na usuwaniu połamanych konarów i drzew leżących na jezdniach i chodnikach. W dwóch przypadkach strażacy pomagali też zabezpieczyć na budynkach mieszkalnych dachy uszkodzone przez silny wiatr.

„W nocy z niedzieli na poniedziałek, po godz. 23:00 w Nowosielcach w powiecie sanockim złamane drzewo spadło na przejeżdżający samochód. Osoba kierująca pojazdem została zabrana do szpitala na obserwację” –podał Marcin Betleja.

Ze względu na prognozy, które przewidują silny wiatr do końca wtorku, zaapelował o zachowanie szczególnej ostrożności i nieparkowanie samochodów pod drzewami i reklamami wielkopowierzchniowymi, o zabezpieczenie na balkonach przedmiotów, które wiatr mógłby zdmuchnąć.

PAP/RIRM

drukuj