Podkarpackie: PGNiG podarowało powodzianom sprzęt AGD

Ponad 70 rodzin z Trzcinicy na Podkarpaciu, które ucierpiały w ostatnich nawałnicach otrzymało w czwartek sprzęt AGD od spółki PGNiG. Chcemy pokazać, że polskie, duże firmy potrafią dbać nie tylko o siebie, ale również umieją pomagać innym – powiedział prezes PGNiG Jerzy Kwieciński.

Na konferencji prasowej w Trzcinicy Jerzy Kwieciński podkreślił, że to pierwsza transza pomocy dla powodzian z Podkarpacia.

„Uważamy, że będąc jedną z największych polskich firm należy dbać nie tylko o rozwój własnej firmy, ale również należy dbać o otoczenie. Trzeba widzieć, co się w tym otoczeniu dzieje” – mówił.

Jerzy Kwieciński zaznaczył, że PGNiG jest bardzo silnie obecne na Podkarpaciu. Przypomniał, że 1/3 wydobycia polskiego gazu pochodzi z terenu Podkarpacia. W tym regionie jest zarejestrowana również spółka PGNiG Technologie.

„Jesteśmy bardzo silnie obecni tutaj i wiemy, że wiele rodzin naszych pracowników ucierpiało w czasie tej powodzi” – powiedział prezes PGNiG i dodał, że „ta pomoc jest wyrazem serca, nas i naszych pracowników, dla wszystkich, którzy ucierpieli”.

Sprzęt AGD, w tym m.in. lodówki i pralki otrzyma 71 rodzin z Trzcinicy. Jedna rodzina otrzyma piec gazowy.

„Ta pomoc, którą tu przekazujemy jest dostosowana do potrzeb mieszkańców. Chcemy pokazać, że polskie, duże firmy potrafią dbać nie tylko o siebie, ale również umieją pomagać innym. Realizujemy tym samym nasze hasło +Jesteśmy blisko Ciebie+” – powiedział.

Jerzy Kwieciński przypomniał, że to prezydent Andrzej Duda, który był w ubiegłym tygodniu na Podkarpaciu na terenach dotkniętych powodzią zapowiedział, że PGNiG będzie pomagać.

„Dlatego tu jesteśmy. Widać, że współpraca buduje” – powiedział prezes PGNiG.

Zapowiedział, że w piątek sprzęt AGD trafi do mieszkańców gminy Birczy.

„Będziemy pomagać kolejnym gminom. Nikt kto ucierpiał w tej powodzi nie zostanie bez pomocy” – zadeklarował Jerzy Kwieciński.

Obecny na konferencji wójt gminy Jasło, do której należy Trzcinica, Wojciech Piękoś powiedział, że woda zniszczyła w tej miejscowości 157 domów.

„To jest ogromna skala. Trzcinica liczy ok. 800 numerów. Czyli niemal 1/4 domów została w jakiś sposób zniszczona” – powiedział

Przekazanie przez PGNiG sprzętu AGD Piękoś nazwał „pięknym gestem”.

„To gest, który niesie otuchę” – dodał wójt.

PAP

drukuj