fot. PAP/EPA

Podkarpackie: niemal 6 tys. paczek papierosów z Ukrainy w pociągu z solą drogową

Prawie 6 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy przechwycili policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z Tarnobrzega na Podkarpaciu. Kontrabanda ukryta była w pociągu z Ukrainy, który przewoził sól drogową.

Jak poinformowała podkarpacka policja, funkcjonariusze w czwartek dostali informację, że na stacji przeładunkowej PKP LHS w Knapach w powiecie tarnobrzeskim zostały znalezione pakunki, w których były papierosy.

Nielegalny towar ukryty był w kontenerach, w których przewożona była sól drogowa. Towar trafił do Polski z Ukrainy.

Policjanci we współpracy z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego z Rzeszowa sprawdzili poszczególne wagony. Zabezpieczono w sumie blisko 6 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Gdyby taka ilość nielegalnych papierosów trafiła na polski rynek Skarb Państwa mógłby stracić ponad 141 tys. zł.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl