Podkarpackie: dwie osoby zatruły się dopalaczami; trafiły do szpitala

Dwóch mieszkańców powiatu brzozowskiego zatruło się tzw. dopalaczami. Mężczyźni w wieku 25 i 32 lata trafili do szpitala. „Ustalamy, skąd mężczyźni wzięli dopalacze” – poinformowała PAP w poniedziałek oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie Monika Dereń.

Dodała, że policjanci interweniowali w minioną niedzielę po południu w jednym z domów w gminie Brzozów.

„Kiedy policjanci dotarli na miejsce, mężczyznom udzielana była już pomoc przez ratowników medycznych. Decyzją sanitariuszy obydwaj mężczyźni zostali przewiezieni do szpitala, gdyż wymagali dalszej hospitalizacji” – podkreśliła Dereń.

Dwaj mieszkańcy powiatu brzozowskiego w wieku 25 i 32 lat powiedzieli policjantom, że chwilę wcześniej palili nieznane im środki odurzające, tzw. dopalacze.

„Nie potrafili podać ich nazwy, nie znali również ich składu. Przyznali, że dziwnie się po nich czuli i zaczęli tracić czucie w nogach i rękach” – zaznaczyła Dereń.

Policja przypomina, że dopalacze to narkotyki o nieznanym składzie i nieprzewidywalnym działaniu. Ich zażywanie grozi utratą zdrowia, a często śmiercią.

W minionym tygodniu prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy ograniczającą wytwarzanie i wprowadzanie do obrotu środków zastępczych i nowych substancji psychoaktywnych, tzw. dopalaczy. Nowela zakłada penalizację posiadania nowej substancji psychoaktywnej – pod groźbą grzywny, a w przypadku znacznej ilości nowych substancji psychoaktywnych pod groźbą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności. Celem tego rozwiązania jest objęcie przepisami karnymi czynów związanych z dystrybucją nowych substancji psychoaktywnych, a tym samym umożliwienie pociągania do odpowiedzialności osób, które się tego dopuszczają.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl