fot. PAP/Paweł Supernak

Podkarpackie: Braun i Zapałowski liderami list Konfederacji Wolność i Niepodległość

Grzegorz Braun i Andrzej Zapałowski wystartują do Sejmu z pierwszych miejsc list KW Konfederacja Wolność i Niepodległość w dwóch podkarpackich okręgach wyborczych: rzeszowsko-tarnobrzeskim i krośnieńsko-przemyskim.

W piątek w Ogrodach Bernardyńskich w Rzeszowie przedstawiono „jedynki” list Konfederacji Wolność i Niepodległość na Podkarpaciu. Liderem listy w okręgu nr 23 Rzeszów-Tarnobrzeg został Grzegorz Braun (Konfederacja), zaś „jedynką” w okręgu nr 22 Krosno-Przemyśl – Andrzej Zapałowski (bezpartyjny, popierany przez Konfederację).

„Konfederacja jest za bezpieczeństwem wiary, rodziny, własności, bezpieczeństwem życia ludzkiego w jego naturalnych, wyznaczonych przez Boga Stwórcę granicach, za suwerennością państwa polskiego, Rzeczypospolitej Polskiej, a nie jakiejś tęczowej republiki zboczeńców czy republiki przyjaciół POLIN, albo innych tworów politycznych, do których Polska, w sposób bardzo niebezpieczny zbliża się, rezygnując z suwerenności w najważniejszych dla siebie sprawach” – powiedział Grzegorz Braun.

Zapowiedział, że Konfederacja o „tę suwerenność państwa i rodziny – wobec zagrożeń, które niesie tęczowa rewolucja dewiantów” upomina się i będzie to nadal czynić w niższej i wyższej izbie parlamentu.

Grzegorz Braun poinformował także, że Konfederacja WiN w najbliższych dniach będzie prezentować i rejestrować listy swoich kandydatów na Podkarpaciu.

„Bardzo liczymy na zainteresowanie tych z państwa, którzy rozumieją, że aktualny układ władzy, nie tylko nie rozwiązuje wszystkich żywotnych, istotnych, wewnętrznych i zewnętrznych problemów Polski, ale wręcz – niestety z ubolewaniem stwierdzić trzeba – że tych problemów przymnaża” – ocenił kandydat Konfederacji WiN.

Pokreślił, że „prawdziwą, wolnościową, narodową, konserwatywną i katolicką alternatywą dla aktualnego układu władzy” jest właśnie Konfederacja.

„Czas na prawdziwie dobrą zmianę, czas na to, żeby ten układ władzy zyskał sobie w naszych osobach, reprezentantach Konfederacji, sumiennego, uczciwego i krytycznego kontrolera” – przekonywał Grzegorz Braun.

Andrzej Zapałowski zwrócił z kolei uwagę, że w ostatnich miesiącach widać „tysiące rolników na ulicach polskich miast, którzy już wykrzykują, że w rolnictwie jest coraz gorzej”.

„Coraz więcej małych firm bankrutuje. Rząd nie zwraca na to istotnej uwagi” – ocenił Andrzej Zapałowski.

Zaznaczył, że w skali kraju wśród kandydatów Konfederacji znajdzie się wiele młodych osób, w tym większość na „jedynkach” list.

„Chcemy wprowadzić zupełnie nowe pokolenie do polityki” – zadeklarował lider listy Konfederacji w okręgu nr 22.

Dodał, wśród kandydatów tego komitetu nie brakuje także ludzi dojrzałych, jak on sam, czy Grzegorz Braun.

Przypomniał, że 20 lat temu został posłem z ramienia Akcji Wyborczej Solidarność, później zaś był posłem w parlamencie europejskim z LPR.

PAP/RIRM

drukuj