By Ministerstwo Finansów - [1], Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=61570053

Podkarpacka KAS wykryła przemyt 272 kg haszyszu

Podkarpacka Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) udaremniła przemyt 272 kg haszyszu. Kontrabanda warta 13 mln zł ukryta była w ciężarówce przewożącej mrożonki – poinformowała rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie, Edyta Chabowska.

Przemyt został ujawniony w trakcie kontroli ciężarówki typu chłodnia na przejściu granicznym w Korczowej na Podkarpaciu. Samochód wjeżdżał do Polski z Ukrainy i zgodnie z dokumentami przewoził ponad 20 ton mrożonek czarnego bzu.

„Dzięki urządzeniu RTG funkcjonariusze wykryli, że podłoga naczepy była przerobiona i wykorzystana do przemytu. W podłodze były ukryte 272 kg utwardzonej żywicy konopi. Towar był zapakowany w 131 foliowych pakietach” – podała rzecznik.

Badania przeprowadzone w laboratorium Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu potwierdziły, że wykryta substancja to haszysz.

Jak podkreśliła Edyta Chabowska, biorąc pod uwagę stężenie obecnej w nim substancji delta-9-THC, to z zabezpieczonego haszyszu można było przygotować 10 mln porcji.

Po wykryciu kontrabandy dalsze czynności realizowane były przez funkcjonariuszy Zarządu w Rzeszowie CBŚP. Zatrzymano 54-letniego kierowcę samochodu ciężarowego.

W Podkarpackim Wydziale Zamiejscowym Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie przedstawiono mu zarzuty przemytu znacznej ilości środków odurzających. Sąd zastosował wobec zatrzymanego areszt tymczasowy na trzy miesiące.

Postępowanie pod nadzorem Prokuratury Krajowej prowadzi Centralne Biuro Śledcze Policji.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl